Skip to main content
Search

Title

Často se vyskytující průjem? Nejste sami

Každého občas přepadne průjem a obvykle odezní během několika málo dní. Mnoho lidí však trpí poněkud častěji. Pokud jste jedním z nich, buďte ujištěni, že v tom nejste sami.

Co vyvolává častý průjem?

Z výzkumu ve Velké Británii vyplývá, že až jednoho z deseti lidí trpí často se opakujícím akutním průjmem – a to čtyřikrát za šest měsíců nebo častěji.

Častý výstkyt průjmu může být způsoben vícero příčinami. Jsou to mimo jiné stres, syndrom dráždivého tračníku, Vaše strava nebo hormonální změny.

Léčivý přípravek IMODIUM® zpomaluje pohyb střev a pomáhá obnovit jejich přirozený rytmus.

Přestože mnoho lidí trpí častým výskytem akutního průjmu, může být pro ně trapné o tom mluvit a obtížné hledat informace a rady, zejména když každý z nás je citlivý na jiné spouštěče.

Jednoduchá změna životního stylu může způsobit velkou změnu. Naše kapitola Zvládání průjmu byla sestavena odborníky, aby Vám pomohla získat lepší kontrolu nad Vaším stavem a minimalizovat rušivý vliv průjmu.

Jak léčit průjem

K léčbě symptomů akutního nebo chronického průjmu je možné užít léčivý přípravek IMODIUM®.  Přípravek IMODIUM® účinkuje tak, že zpomaluje pohyb střev a tím prodlužuje průchod potravy střevem. Zároveň vyvolává stažení svalstva análního svěrače, čímž snižuje únik stolice a nutkání na stolici. Pomáhá obnovit přirozený rytmus střev. 

Zjistěte více o léčivém přípravku IMODIUM®

Infekční průjem

Infekční průjem může vyvolat otrava potravinami, dietní chyba nebo rotavirus. Zjistěte, jak se chránit.

Léčivý přípravek IMODIUM® ve formě tobolek je účinný přípravek na zastavení průjmu.

Léčivý přípravek IMODIUM® Rapid 2 mg ve formě tablet se rychle rozpustí na jazyku.

Léčivý přípravek IMODIUM® najdete v lékárnách a není vázán na lékařský předpis.

Léčivý přípravek IMODIUM® dostupný bez lékařského předpisu, v kamenných i internetových lékárnách.