Je to něco, co jste snědli?
Vedením jídelního deníku můžete určit, co u Vás vyvolává průjem.
To, co jíte a jak to jíte, může mít skutečný vliv na trávení. Konzumace určitých druhů potravin, nadměrná či příliš rychlá konzumace může vyvolat poruchu trávení, projevem které může být průjem.
Nkteré z častých příčin, kdy výskyt průjmu souvisí se stravou:
Každý je jiný. Co může u jednoho člověka spustit průjem, může být pro druhého v pořádku nebo dokonce mít tišící účinek. S přihlédnutím k tomu uvádíme některé poživatiny, které mohou v důsledku poruchy trávení způsobovat průjem:
Pamatujte na to, že Vaše příznaky nemusí být způsobeny jídlem, které jste právě snědli, ale tím, co jste snědli včera. Nebo to vůbec nemusí být způsobeno jídlem jako takovým, ale tím, jak pozdě nebo kolik jste ho snědli.
Jestliže máte průjem, mohla jej vyvolat konzumace určitých potravin nebo určitý způsob konzumace. Můžete se pokusit rozpoznat, o která jídla nebo stravovací návyky se jedná, tim, že si budete vést deník se zápisky o tom, co každý den sníte a jak to sníte, aby bylo možné odhalit souvislost s příznaky.
Přečtěte si naše tipy jak zvládat svou stravu a stravovací návyky
K léčbě symptomů akutního nebo chronického průjmu je možné užít léčivý přípravek IMODIUM®. Přípravek IMODIUM® účinkuje tak, že zpomaluje pohyb střev a tím prodlužuje průchod potravy střevem. Zároveň vyvolává stažení svalstva análního svěrače, čímž snižuje únik stolice a nutkání na stolici.
Vedením jídelního deníku můžete určit, co u Vás vyvolává průjem.
Léčivý přípravek IMODIUM® dostupný bez lékařského předpisu, v kamenných i internetových lékárnách.