Skip to main content
Search

Title

Cvičení pro Vaše trávení

Je pravdou, že tělesná aktivita prospívá trávení. Naše těla jsou vytvořena tak, aby se každý den hýbala, proto pokud vedete sedavý způsob života, mohou nastat problémy.

Začněte pozvolna a pociťte rozdíl

Pravidelné cvičení v kombinaci se zdravou stravou mohou také snižovat stres a zvyšovat Vaši každodenní hladinu energie.

Pokud dokážete zvládnout 30timinutové cvičení třikrát týdně, je to skvělé. Zkuste chodit, plavat, běhat, jezdit na kole nebo navštěvovat kurzy cvičení.

Pokud to vypadá příliš náročně, nevzdávejte se. Rozdílu lze dosáhnout i malými kroky a chvilky aktivity je snadné zařadit do Vašeho každodenního programu.

  • Choďte po schodech namísto jízdy výtahem
  • Choďte pěšky namísto jízdy autobusem
  • Vystupujte z autobusu o jednu nebo dvě zastávky dříve a zbytek dojděte pěšky
  • Zaparkujte auto dále od místa, kde potřebujete být, a jděte pěšky
  • Choďte do práce delší cestou, třeba přes park
  • Půjčte si od souseda psa a vezměte jej na procházku

Mějte na paměti, že některé intenzivní pohybové aktivity, např. běh, mohou zhoršovat průjem u lidí, kteří trpí syndromem dráždivého tračníku. Pokud se Vás to týká, zkuste dělat něco šetrnějšího, např. jógu nebo pilates.

Jóga má skvělou pověst v oblasti snižování výskytu průjmu, protože protahování, dýchání a meditativní techniky Vám mohou pomoci uvolnit napětí a zůstat v klidu.

Cvičení a stres

Je známo, že cvičení má pozitivní vliv na stres. A také víme, že u některých lidí může stres vyvolávat průjem. V našem vysoce stresujícím světě je dobré vědět, že pravidelné cvičení může nejen zlepšit celkové zdraví Vašeho trávicího traktu, ale může také pomoci odvrátit jednoho z častých spouštěčů průjmu.

Pohyb a menstruace

Pokud jste jednou z mnoha žen, které trpí průjmem v průběhu menstruace, trocha cvičení Vám může pomoci. Možná je to ta poslední věc, kterou chcete dělat, když Vám při menstruaci není dobře, ale trocha fyzické aktivity skutečně nastartuje Vaše trávení a náladu a pomůže Vám zmírnit těžkosti spojené s měsíčním cyklem. 

Léčivý přípravek IMODIUM® ve formě tobolek je účinný přípravek na zastavení průjmu.

Léčivý přípravek IMODIUM® Rapid 2 mg ve formě tablet se rychle rozpustí na jazyku.

Léčivý přípravek IMODIUM® najdete v lékárnách a není vázán na lékařský předpis.

Léčivý přípravek IMODIUM® dostupný bez lékařského předpisu, v kamenných i internetových lékárnách.