Skip to main content
Search

Title

Prevence průjmu

Průjmu je vždy lepší předejít, pokud je to možné.

Existuje několik věcí v oblasti stravy, životního stylu a duševní pohody, které Vám na prvním místě pomohou zabránit průjmu. 

Poznejte vyvolávací faktory

Vyvolávacími faktory ve Vašem případě mohou být určité potraviny, nápoje nebo stravovací návyky, nebo to může být stres, úzkost či nervozita. Sledujte svoji stravu (pište si stravovací deník, pokud jste ještě  neidentifikovali své vyvolávací potraviny) a zbavte se stresu pravidelným cvičením a tím, že si uděláte čas na odpočinek. 

Udržujte svůj trávicí trakt v kondici

Cvičení je dobré pro Vaše trávení, je tedy užitečné vědět, že existuje něco jednoduchého, co Vám pomůže vyvarovat se průjmu. Cvičení také skvěle potlačuje stres, což je dvojnásobně dobrá zpráva, pokud u Vás stres a napětí spouští žaludeční problémy.

Zkuste probiotika

Studie naznačují, že probiotika mohou pomoci posílit Váš trávicí systém a snížit pravděpodobnost, že dostanete průjem zejména, když jste k němu náchylní při užívání léků. Až Vám tedy budou příště předepsána antibiotika, užívejte pravidelně probiotika, která jsou obsažena v některých jogurtech a dalších potravinách nebo je užívejte ve formě potravinových doplňků.

Léčivý přípravek IMODIUM® ve formě tobolek je účinný přípravek na zastavení průjmu.

Léčivý přípravek IMODIUM® Rapid 2 mg ve formě tablet se rychle rozpustí na jazyku.

Léčivý přípravek IMODIUM® najdete v lékárnách a není vázán na lékařský předpis.

Léčivý přípravek IMODIUM® dostupný bez lékařského předpisu, v kamenných i internetových lékárnách.